کارگاه برشته کاری قهوه فرست کافی

تماس 32378607-031

کارگاه برشته کاری قهوه فرست کافی

زمانت را خاص بساز...

روش های فرآوری قهوه: شستشو(خیس)

فرآوري شستشو(خيس)

برداشت ميوه: به طور معمول طی ۲۴ ساعت برداشت انجام میشود.

تخمير:قهوه های دی پالپ شده معمولا به مدت ۱۲ تا ۷۲ ساعت در مخازن تخمیر نگهداری می‌شوند قهوه‌ های موسیلاژ زدایی شده معمولاً در مخازن نگهداری نمی شوند بلکه به سطوح یا تجهیزات جهت خشک کردن، انتقال می یابند.

زمان خشك كردن:۱۸ تا ۳۶ ساعت به طور مکانیکی یا ۷ تا ۱۵ روز بر روی تخته مخصوص قرار می‌گیرند یا در خشک کن ها صورت می گیرند.

مشخصات:
طعم های تمیز غنی شیرینی کاراملی یا قندی طیف گسترده‌ای از اسیدیته میوه ای که به عواملي دیگر بستگی دارد قادر به ایجاد یادداشت های روشن و واضح است. سریع ترین و بحث برانگیز ترین روش های فرآوری پس از برداشت اغلب فرآوری شستشو یا مرطوب است. اگرچه گیج کننده است اما همیشه به آب احتیاج ندارد. این فرآیند روش اصلی تهیه قهوه با کیفیت ویژه در آفریقا آمریکای مرکزی و جنوبی به استثنایی برزیل و مناطقی از آسیا و اقیانوسيه است. فرآوري شستشو به عنوان یک تعریف معمولا به معنای حذف میوه از دانه قهوه با بیشترین سرعت، زمان و با بالاترین کیفیت است. در این فرایند تخمیر از لحظه‌ای که دسترسی به میوه وجود داشته باشد آغاز می‌شود که به میکروارگانیسم هایی مانند مخمر و باکتری ها اجازه می دهد متابولیزه کردن قندهایی مانند فروکتوز و ساکاروز را آغاز نمایند.

تخمیر می‌تواند در قهوه های شسته شده زمانی که مسیلاژ و یا مقدار مشخص کرد آب (رطوبت ۱۱ درصد) عنوان منبع سوخت در دسترس باشد ادامه یابد. گیلاس ها پس از برداشت ممکن است به صورت دستی مرتب شوند و یا اغلب آنها به مخازن آب بزرگ ارسال می شوند، جایی که هر گیلاس نارس در سطح آب شناور می گردد. تمام میوه های نارس قبل از مرحله بعدی خارج شده و دستگاهی دانه های قهوه را از داخل پالپ میوه جدا کرده و یک پوشش سنگین از ماده چسبنده (موسیلاژ) را هم می کند. آنها در مخزن دیگر قرار گرفته با ورق های پلاستیک پوشانده می‌شوند و حدود ۱۲ تا ۲۴ ساعت طول می کشد تا مخمر های طبیعی بر روی قند قهوه شروع به فعالیت کنند تا باقی مانده موسیلاژ پس از شستشوی نهایی در آب تمیز گردد.

سرانجام دانه های قهوه جهت خشک شدن زیر نور خورشید از مخازن خارج می شوند. در آمریکای مرکزی و جنوبی این روش به طور سنتی در حیاط های بزرگ انجام می‌شود. بسیار مهم است تولیدکنندگان، قهوه ها را به آرامی خشک نمایید و اجازه ندهند بیش از اندازه داغ شود این روند می‌تواند تا ۲۱ روز طول بکشد.

 

منبع:

کتاب الفبای قهوه “یک فنجان اسپرسو”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *